Projekt Cambia Las Reglas

Projekt Cambia Las Reglas se zaměřuje na dodávání menstruačních kalíšků kubánským ženám. Slovo CAMBIA znamená (z)měnit a slova LAS REGLAS mohou být přeložena jako pravidla, ale také jako menstruace (hovorově). Tím, že dovezeme na Kubu menstruační kalíšky, chceme podpořit mezi tamními ženami diskuzi o menstruaci, ženském ydraví a ženském těle a podpořit je v diskuzi o svých rolích v soukromé i veřejné sféře, o sexuálním, domácím a systémovém násilí, a o dalších feministických tématech.

Menstruační kalíšek považujeme za ideální prostředek k pozitivnímu přijetí vlastní menstruace a jejích fyziologických, psychologických a sociálních aspektů. Kalíšek se stává společným tématem, nad kterým můžou ženy dále rozvinout dialog o zkušenostech s menstruací, životem žen a ženskými rolemi.

Tímto dialogem se mohou ženy na menstruaci podívat novou pespektivou: je to běžný proces, demonstrace zdravého fungování ženského těla a něco chtěného, co nám dává možnost hlubšího prožitku vlastního těla. Pozitivní postoj k vlastnímu tělu nám pomáhá posílit vlastní sebeobraz a sebevědomí. Ženy se zdravým sebevědomím, které respektují sebe a své tělo, vytvářejí i zdravější vztahy se svým okolím, svými blízkými, i s životním prostředím, ve kterém se pohybují. Tyto ženy jsou také méně zranitelné v situacích domácího násilí, zneužívání, a manipulace.

Skrze propagaci menstruačních kalíšků a workshopů, které společně s kalíšky kubánským ženám poskytujeme, se snažíme podpořit ženy na Kubě v boji za rovné příležitosti a napomoct jim vytvářet zdravější psychologické, sociální i environmentální podmínky nejen pro sebe jako uživatelky kalíšků, ale i pro své komunity.  

Tento projekt můžete podpořit i vy v rámci svého nákupu na našich stránkách. U každého našeho produktu je možnost přispět 50 a více Kč.


Více informací o celém projektu

Image 1

Facebook   Sledujte nás na Facebooku