Jak použít menstruační kalhotky při sportu

Menstruační kalhotky jsou skvělou alternativou k tamponům nebo menstruačním vložkám, které vám poskytují ochranu během menstruace i při sportovních aktivitách.

Menstruační kalhotky jsou skvělou alternativou k tamponům nebo menstruačním vložkám, které vám poskytují ochranu během menstruace i při sportovních aktivitách. Zde je krok za krokem, jak je používat při sportu:

Image 1

Nejprve si umyjte ruce, abyste zabránili přenosu bakterií.Vyberte si vhodné menstruační kalhotky. Je důležité, aby byly správné velikosti a absorbovaly dostatečné množství menstruační krve.

Před prvním použitím: Před použitím nových kalhotek je důležité je vyprat podle pokynů výrobce. To ještě více zvýší jejich absorpční schopnosti. Pokud máte menstruační kalhotky poprvé, proveďte si kontrolní zkoušku a otestujte, jak dlouho můžete kalhotky nosit bez úniku.

Oblečení: Kalhotky oblékněte jako normální spodní prádlo. Ujistěte se, že sedí pohodlně a pevně, ale nejsou příliš těsné.

Při sportu: Můžete provádět různé druhy sportů, jako obvykle. Menstruační kalhotky jsou navrženy tak, aby zůstaly na místě a absorbují menstruační krev.

Výměna: Frekvenci výměny menstruačních kalhotek zvolte podle síly menstruace. V průměru by měly vydržet 4 až 8 hodin. Pokud máte silnější menstruaci, může být potřeba vyměnit kalhotky častější.

Po sportu: Po skončení sportovní aktivity si kalhotky sundejte a důkladně si umyjte ruce.Postupujte podle pokynů výrobce ohledně péče o kalhotky. Většinu kalhotek lze prát v pračce, ale doporučuje se nepoužívat aviváž.

Pamatujte, že každá žena má jinak silnou menstruaci a každý druh sportu může vyžadovat jinou úroveň pohybu a pohodlí. S časem si najdete správný způsob používání menstruačních kalhotek při sportu, který vám nejvíce vyhovuje.