Zkušenosti Jigme Wangmo s kalíškem Yuuki

Slečna Jigme Wangmo z Tibetu si hledá cestu k menstruačním kalíškům Yuuki.

JIGME WANGMO PŘÍBĚH PRO HI52LIFE A YUUKI

Jmenuji se Jigme Wangmo. Pocházím z Ladaku - údolí Nubra. Je mi patnáct let a v současné době studuji na škole Upper TCV v 9. třídě. Do mateřské školy jsem nastoupila ve třech letech v modelové škole v Lamdonu a studovala jsem tam až do střední školy. Můj otec je učitel a matka vlastní malé papírnictví v Ladaku. Po 10. třídě jsem chtěla nastoupit do obchodního oboru, abych si vydělala. Protože mou inspirací je Matka Tereza. Stejně jako ona jsem chtěla v budoucnu založit vlastní nevládní organizaci. Také se zajímám o vaření.

Menstruace je přirozený tělesný proces uvolňování krve spolu s dalšími látkami z těla. Počátek menstruace je důležitý a krásný okamžik v životě dívky. Setkání se s potřeby bezpečného vhodného hygienického absorpčního a kvalitního produktu je velmi potřebné. Existuje široká škála menstruačních absorpčních materiálů pod mnoha značkami nebo typy, ale když první menstruaci, moje matka mě seznámila s vložkami, protože věřila, že jsou nejlepší a nejbezpečnější absorpční materiál. Takže jsem neznala další jiné produkty, jako jsou tampony nebo kalíšky.

Image 0

Nikdy jsem si nestěžovala, ale upřímně řečeno, nikdy jsem neměla ráda používání vložek, zejména do školy a během fotbalového zápasu. Protože mě to vždycky udržuje ve velkých obavách, že mi menstruační krev potřísní kalhoty a další věci. Navíc mi způsobuje puchýře a vyrážky, kdykoli cvičím nebo sportuji během menstruace. Takže to byl velký problém. Jednoho dne jsem procházela internet. Viděla jsem menstruační kalíšek a hned jsem začala hledat více informací o tomto produktu - jak ho používat, čistit, o bezpečnosti a mnoha dalších. Netrvalo dlouho a rozhodla jsem se, že bych to měla alespoň zkusit, a tak jsem si výrobek objednala. Začala jsem výrobek poprvé používat, ale zasekl se mi uvnitř a já se bála ho znovu použít.

Po setkání s Terezou a edukaci o menstruačním kalíšku jsem začala opět používat menstruační kalíšek, který jsem zakoupila. Přišla jsem s nápadem vložit na dno menstruačního kalíšku nit. Stejně jako tampon. Dodalo mi to jistotu, že se uvnitř neztratí.

Po několika týdnech od data prezentace jsem se rozhodla, že se přihlásím jako dobrovolník do projektu Hi52Life a dostala jsem menstruační kalíšek Yuuki. Ten je vyroben z velmi kvalitního silikonu a má lepší balení a snadno se udržuje v porovnání s jinými značkami. Ale když jsem ho poprvé vyzkoušela, byl pro mě příliš velký, protože jsem dříve používala mnohem menší velikost kalíšku. Své obavy jsem vznesla u Terezy. Řekla mi, že pro to najde řešení. Pokud Yuuki dokáže vyrobit menstruační kalíšek menších rozměrů pro dospívající dívky, určitě bych ho chtěla vyzkoušet. Ale já budu menstruační kalíšek používat i nadále jako výrobek, který mi pomáhá při menstruaci. Hlavním důvodem, proč nyní dávám přednost kalíšku před vložkami, je to, že ráda sportuji. A při používání vložek si nemůžu užít sportovní aktivy dostatečně. S kalíšky se cítím bezpečněji a jistěji.