Ladybird – 1. díl – Proč a jak jsem vybírala

Milé ženy, chci se s vámi podělit o něco velmi cenného. O moji zkušenost s tím, o čem se moc nemluví a nepíše. A je to velká škoda! Protože by to spoustě žen změnilo to nepříjemné období, co přijde každý měsíc. Stejně jako se to stalo mě. Hlavní věcí, kterou mi kalíšek dal, a poselství, které chci předat dál, je SVOBODA!

Dlouho jsem váhala, jestli o tomto intimním tématu vůbec psát. Pak ve mě převládl pocit, že používání menstruačního kalíšku je pro mě něco tak výjimečného, že si to nemůžu nechat pro sebe a musím se s vámi podělit o své zkušenosti a pocity.

Proč jsem se rozhodla pro menstruační kalíšek

Pro vyzkoušení menstruačního kalíšku mě vedlo hned několik věcí:

  • protože kalíšek má pomáhat i s mykotickými problémy a protože můj věčný boj s kvasinkami byl ve stádiu, kdy už jsem nevěděla, kam dál,
  • posunout se o krok dál, jak žít víc LOHAS (Lifestyles of Health and Sustainability),
  • spokojenost kamarádky a její doporučení.

Jak jsem vybírala

Nechci, aby značka a typ a můj výběr, byly v tomto článku důležité. Hlavně vám chci předat informace o kalíšku jako takovém. Ale protože vím, že je na začátku dobré se od něčeho odpíchnout, tady jsou mé myšlenkové pochody během prvního výběru.

Recenze

Nejdříve jsem vybírala podle recenzí. Tam jsem ale narazila na to, že někdo je spokojený s tím, jiný s oným, což pro mě vlastně není žádné vodítko, podle kterého se mohu rozhodnout. Obecně je hodně žen (stejně jako kamarádka) spokojených se značkou Mooncup.

Tuhost

Z recenzí se zdál být důležitý materiál a následná tuhost kalíšku. Opět ale každé ženě vyhovovalo něco jiného a nebyla to pro začátečníka berná mince. Říkala jsem si, pokud mi bude kalíšek vyhovovat, mohu si v druhém kole koupit měkčí nebo tvrdší, podle vlastního pocitu.

Velikost

Pak jsem vybírala podle velikosti a hledala nějaký střed. Po dvou porodech jsem porovnávala vždy větší nabízené varianty. Tak jako tak jsem stejně opět nevěděla vlastní míru a říkala si to stejné, jako v předchozím bodě.

Vlastnosti

Vlastnosti jako jsou barva a jestli očko nebo stopka u mě ve výběru nehrály roli.

Tímto postupem jsem vytipovala asi čtyři kalíšky – Mooncup, LadyCup, Naturcup a Yuuki. Posledním a rozhodujícím kritériem byla cena.

O mém výběru rozhodla cena

Nakonec jsem tedy vybrala český kalíšek značky Yuuki 2 SOFT. Chtěla jsem podpořit domácí produkt a zároveň se mi líbila nízká cena. Kdyby mi nesedl, nedala bych za zkoušku tolik peněz. Navíc kalíšek značky Yuuki se prodává rovnou se sterilizačním kelímkem, který stojí okolo dalších 140,-, které zde ušetřím, a to rozhodlo. Dva kalíšky jsem pořídila za 559,-, což je běžná cena jen za jeden kalíšek ostatních vytipovaných značek (Mooncup, LadyCup, Naturcup).


Image 0

Veškeré informace a recenze jsem studovala přímo u průkopnic kalíšků na www.kalisek.cz, kde se dočtete další nepřeberné množství výhod, které kalíšek má.

Jak to vidí chlapi??? Velmi hezky to vystihuje tato vtipná reklama od mého oblíbeného divadla:

Nebojte se a jděte do toho! Stojí to za to! Držím palce, aby už ani vaše menstruace nebyla problém a všechno se změnilo. Přeji vám ať vám to vyjde a budu ráda, když mi o tom napíšete ;-) 

P.S.: Druhý díl bude o mých zkušenostech, prvních dojmech, úspěších ale i nezdarech… máte se na co těšit ;-)