Yuuki

Menstruační kalíšek Yuuki je českým výrobkem. Stojí za ním firma YUUKI Company s.r.o.  a hlavně autorka myšlenky Zuzana Poláčková.


"Výrobou kalíšků jsme se začali zabývat v roce 2007. Rok předtím jsem se vrátila po 6 letech z Mexika, kde jsem pracovala jako instruktorka potápění. Už tam jsem přemýšlela, zda existuje nějaký produkt, který by zjednodušil nebo trochu zpříjemnil dny s menstruací. A to nezmiňuji mnoho případů, kdy byly vidět odpadky z „našich dnů“ povalovat se na pláži. Když mi v roce 2006 kamarádka řekla o kalíšku, tak už nebylo co řešit."


Kalíšky vyrábíme v provozu „clean room“ pro výrobu zdravotnických výrobků. Toto pracoviště je vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu. Díky tomu nehrozí vznik jakýchkoliv kontaminačních rizik. Veškeré výrobní a kontrolní procesy probíhají v plném souladu s nároky požadovanými normou ISO 9001.

Používáme silikonový materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu. Jak možná víte, menstruační kalíšky nejsou ve světě žádnou novinkou. První patent byl udělený již začátkem minulého století v USA, ale nebyl žádný vhodný materiál. Dnešní materiály už zcela vyhovují z fyzikálního hlediska a především z hlediska přijatelnosti materiálu lidským organismem.

V dnešní době je v celém „západním“ světě menstruační kalíšek zcela běžnou hygienickou pomůckou. Tak neváhejte a vyzkoušejte ho i vy.Proč si kalíšek Yuuki koupit?

Kalíšek Yuuki je skvělé řešení, se kterým pohodlně zvládnete "své dny". Jeho pořízení je opravdu výhodné po všech stránkách. Ale nic vám nechceme zatajovat, je tu i pár drobností, které by vás mohly odradit, nejde však o nic zásadního.

Výhody

 • Finanční úspora (návratnost částky použité k pořízení kalíšku je max. 5 – 8 měsíců).
 • Naprostý komfort při používání.
 • Zdravotní nezávadnost doložená certifikáty. Kalíšek Yuuki neobsahuje barviva ani ftaláty.
 • Dlouhá životnost - při správném zacházení 10 a více let.
 • Cestování a sportování bez omezení - a všeho druhu.
 • Ekologičnost – každá žena během života spotřebuje tisíce kusů vložek nebo tampónů a vyprodukuje okolo 600 kg nerecyklovatelného odpadu...
 • Český produkt od specialisty na výrobu zdravotnických komponentů.
 • Technická řešení, která vám poskytne jen náš menstruační kalíšek Yuuki. Je unikátní zejména kroužkem umístěným na vnitřní straně kalíšku, který zabraňuje rozlití obsahu při manipulaci, a zcela originálním praktickým obalem. Obal je pevný a zabraňuje případné deformaci kalíšku při transportu (např. v kabelce).

Co se vám ze začátku nemusí pozdávat

 • Chvilku může trvat, než si najdete svůj pohodlný způsob zavádění kalíšku, ale jde jen o cvik.
 • Pro některé ženy může být nepříjemné pomyšlení na manipulaci s obsahem kalíšku. Je to jen otázka prvních pár dnů.
 • Menstruační kalíšek se bohužel nesmí používat v období šestinedělí, ale to tak rychle uteče.

Máte pochybnosti? Chtěla byste se na něco zeptat? Možná najdete odpověď v častých dotazech. Ale klidně se ozvěte.