Skládání kalíšku

Před vlastním zasunutím kalíšku je nutné kalíšek poskládat. Existuje mnoho různých skladů, ale ne všechny jsou vhodné pro všechny typy kalíšků

1) Nejjednodušší sklad je ve tvaru písmene C V angličtině ho můžeme najít pod názvem C-fold nebo heart fold. Kalíšek vezmeme oběma rukama, zmáčkneme a složíme k sobě na půl. Tento sklad nám připomíná písmeno C.

2) Druhý sklad je Punch down nebo také jako shell - mušlička V jedné ruce držíme kalíšek a ukazováčkem druhé ruky promáčkneme stěnu kalíšku dovnitř. Kalíšek tak vytvoří mušličku.

3) Sklad ve tvaru sedmičky nebo trojúhelníku Držíme kalíšek oběma rukama a zmáčkneme k sobě obě stěny. Jednu stranu přehneme k té druhé - a vznikne nám trojúhelník nebo sedmička. Záleží v jaké části kalíšek přehneme.

Pokud se ti nedaří kalíšek zavést po několika pokusech, dej si chvíli pauzu, aby sis zbytečně nepodráždila sliznici. Což může být bolestivé. Na druhou stranu to ale s kalíškem nevzdávej. Také je možné použít lubrikační gel na bázi vody. Pro snadnější zavedení je lepší, když je kalíšek mokrý. Vyzkoušej si tyto sklady a uvidíš, který ti půjde nejlépe.