Společné cestování

Kdo je Yuuki už víte a nyní povyprávím trochu o našem společně stráveném čase. Možná to i některé z vás pomůže při plánování cestování s vašimi čtyřnohými parťáky.

Protože často vyrážíme na pracovní cesty a naše parťačka nemůže zůstat doma sama, tak je jasné, že cestujeme všichni společně. Naštěstí Yuuki má ráda cestování autem, tak nemusíme řešit nějaké nevolnosti. Vždy jen musíme zjistit nutné očkování dané země, kam se vydáváme a zemí, přes které cestujeme. Samozřejmě vystavený pas a očipování je základ. Ale to je asi zcela zbytečné zmiňovat.

Tuto zimu jsme pracovně vyjeli na dalekou cestu až na Sicílii. Čekalo nás více jak 3 tis km. Cestou jsme někde spali v hotelích a někde to nebylo možné, tak se spalo i v autě.

Image 1

Myslím, že Yuuki je jedno kde se spí, hlavně, že je s námi. První dny byla trochu nesvá a nechtěla moc žrát, což by mi tak nevadilo, ale ona nechtěla ani pít. Až třetí den pochopila, že na nějakou dobu je vytržena z běžných dnů v kanceláři a domova a přizpůsobila se novému stravovacímu a pitnému režimu.

Na Sicílii jsme vyrazili v únoru. Tedy, rádi bychom tam jeli jindy, ale protože jsme věděli, že Yuuki bereme s sebou a víme, že těžko zvládá teplo, tak jsme vybrali období, kdy se dny v jižní Itálii pohybují maximálně do 15 stupňů. Což je pro ní ještě vyhovující. Zase bychom ji nechtěli někde uhnat, přeci jen, její kožich je hodně hustý a chápeme, že v teple to není pro ní to pravé ořechové.

Cestou zjišťujeme, že Italové mají opravdu rádi domácí mazlíčky. Na náměstí Mantovy potkáváme snad 20 párů se svými psy. Je to krásné zjištění.

Na druhou stranu mě dost překvapilo, jaké psy mají na Sicílii. Tedy asi nejen tam. U každého domu hlídá pes. Ale tím myslím, opravdu pes. Velikosti byly většinou od vlčáka a výš. A každý z nich opravdu dost hlídal domov svého páníčka. A tak procházky kolem těchto staveb nebyly zas tak pohodový. Já vystreslá, který z nich přeskočí chatrné ploty a Yuuki zase není moc zvyklá na hodně štěkající psy. A tak procházky v těchto místech nepřicházely moc v úvahu. Protože tam se nechtěla vůbec zastavovat, natož aby udělala svou potřebu. A tak jsme našli krásné odlehlé místo s majákem a jezdili ji venčit tam. A Yuuki objevila kouzlo písku a pláže.

Image 2

Image 3

Další velmi milé zjištění na Itálii je, že nebrání vstup psům na většinu venkovních památek. A tak si Yuuki mohla v klidu projít Pompeye, Údolí Chrámů, Pisu, lyžařské centrum na Etně a centra veškerých měst zapsaných na seznamu UNESCO.

Image 4

Image 5

Image 6

Image 7

Pokud máte pejska, který už nedává moc dlouhé procházky anebo má problém při chůzi do kopce, tak je dobré se poohlédnout po baťohu nebo jiné, pomůcce, kterou budete moci na psa použít. Protože jsem už ze zkušenosti věděla, že procházka delší jak 13km a ještě k tomu v teple, bude pro Yuuki problém, hledala jsem řešení. Bohužel, byl to samozřejmě pokus omyl. Vyzkoušela jsem asi 4 baťohy a až s posledním to bylo tak na 60%. Řešení na 100% jsem zatím nenašla, ale já pak byla už spokojená i s těmi 60%. A co je důležité, tak toto řešení bylo 100% pro Yuuki. A to bylo nejdůležitější.

Nejdříve jsem pořídila baťohy, ve kterém jakoby stála. Ale to bylo špatné na její páteř a pánev. Tak jsem hledala dál a pořídila „klokanku“. Jak jsem zjistila později, tak to je pro její špatně rostlá záda, také špatné. Nakonec jsem pořídila batoh Alley. Tam se v pohodě mohla posadit a nebyla v bolestech. Proč jsem psala, že to bylo řešení na 60%? Yuuki v bolestech nebyla, ale je v bolestech ten, kdo toho daného mazlíčka nosí. Bohužel batoh není nijak pořešen bederním pásem. Na dno batohu jsem musela nechat ještě vyrobit podlážku, aby se podlaha pod psem nepropadla. A tato výstuha se pak krásným způsobem zařezává do zad páníčka, co nosí svého mazlíka. Věřím, že tento problém si ještě nějak pořeším. Jen je škoda, že na tuto věc se nemyslí už při výrobě takového batohu. Pokud pes váží pouze 3 kg, tak není co řešit. Ale tento batoh váží 1,5 kg, pak přidáte 10 kg psa a hned je to docela velké závaží na vaše záda. A chodit takto hodiny do kopce je docela náročné. Nicméně se vše zvládlo a Yuuki byla spokojená.

Image 8

Image 9

Tak dnes to bylo jen krátce o komfortu Yuuki při našem cestování.

Image 10