Zkušenosti mladých dívek v Tibetu

Mladá dívka z Tibetu se nám svěřila se svými prvními zkušenostmi s kalíškem Yuuki.

CHOEYANG PŘÍBĚH PRO YUUKI

Jmenuji se Choeyang Tso. Přišla jsem z Tibetu v roce 1995 a byla jsem přijata na školu TCV. Když jsem přišla do školy, bylo mi teprve pět let. Na svou cestu z Tibetu do Indie si moc nepamatuji, protože jsem byla v té době velmi mladá. Jsem plnohodnotnou bystrou studentkou TCV. S požehnáním Jeho Svatosti dalajlamy jsem získala bezplatné vzdělání ve škole TCV. V TCV jsem studovala obchod Bylakuppe během střední školy +2 a absolvovala jsem Dillískou univerzitu, abych získala bakalářský titul v oboru obchodu. To jsem absolvovala v roce 2013 a dále jsem studovala postgraduální diplom v bankovnictví. Kvůli nedostatku příležitostí v bankovním sektoru, protože nemám indické občanství, jsem musela změnit svůj kariérní cíl na pozici účetního, protože v té době bylo více možností. Od té doby jsem od roku 2015 pracovala jako účetní. V současné době vlastním kavárnu a pracuji jako účetní na volné noze.

Image 0

Můj příběh Yuuki začíná rozhovorem. S Terezou jsem se seznámila prostřednictvím jednoho z našich společných přátel. Rozhodla jsem se pracovat s ní, jako koordinátorka projektů, pro její zakládající nevládní organizaci Hi52Life. Její nápady byly skvělé a od té doby, co jsem byla prospěšnou studentkou TCV, vždycky jsem chtěla udělat něco pro svou komunitu a něco jí vrátit. Její projekt je pro mě příležitostí, jak přispět své komunitě. Hlavní cíl Hi52Life je podpořit kvalifikované děti a mladé lidi na jejich životní cestě, matku Zemi v každé třídě, předat sociální a právní povědomí, říci o menstruaci: zdraví a moderní prostředky, lékařská terapie, ekologické alternativy. Pochopení celého projektu a jeho zahájení v TCV Upper. Cítila jsem se velmi šťastně, že jsem na něm mohla pracovat. A dozvěděla jsem se, že Yuuki je značka, se kterou jsme nyní ve spolupráci s menstruačními kalíšky. Tereza mi dala menstruační kalíšek Yuuki jako dárek na vyzkoušení. Když jsem ho poprvé použila, potýkala jsem se s obtížemi a bolestí při zavádění dovnitř. Cítila jsem se nervózní a pociťovala úzkost. Později jsme studentkám TCV předvedly prezentaci o menstruační hygieně a jejích moderních pomůckách. Spolu s prezentací TCV jsem se také naučila, jak kalíšek správně používat, dodržovat čistotu a nebýt z toho úzkostlivá. Při druhém použití jsem se začala cítit lépe a pohodlněji. Obvykle mívám silnou menstruaci, zvláště v noci, a vždy si zašpiním postel. Kvůli tomu jsem měla problémy se spánkem a úzkost ze skvrn mě drželi vzhůru celou noc.

Po používání menstruačního kalíšku Yuuki jsem se začala cítit mnohem lépe, méně úzkostně. Měla jsem jiný zážitek z mých menstruačních dnů. Také jsem se dozvěděla, že menstruační kalíšek má obrovský vliv na naše životní prostředí. Stal se mým produktem, který používám v období menstruace. Děkuji Tereze za seznámení s menstruačním kalíškem a jeho uvedení do mého života a za to, že nás naučila, jak ho správně používat. Rozhodně se chystám doporučovat ho dalším ženám a povzbuzovat je, aby ho používaly pro lepší hygienu, pro lepší život a životní prostředí.