Classic nebo Soft? Toť otázka....

Stále více z vás zajímá rozdíl mezi těmito kalíšky, a který je vhodnější. Asi pro vás k nelibosti odpovím: „to záleží….“

Jen znovu vysvětlit hlavní rozdíl. Ten je v tvrdosti. Classic má na stupnici tvrdosti 60 a Soft má 40. Náš Classic patří k těm tvrdším na trhu.

A nyní k výběru. Budu to brát ze své zkušenosti. Aby kalíšek neprotékal, tak je nejdůležitější správné otevření po zavedení a přilnutí k poševním stěnám. Když jsem s kalíšky začínala a neměla jsem vůbec žádné zkušenosti s kalíšky, tak tuto práci za mě udělal právě Classic kalíšek. Který je tvrdší a hned se zcela bez problému otevře. Další ukazatel pro zvolení tvrdšího kalíšku je silné vnitřní svalstvo, se kterým Soft kalíšek nemusel „bojovat“ při zavádění. To je hlavní přednost tvrdších kalíšků.

Ale má to samozřejmě i některá negativa. Pokud jste hodně citliví na močový měchýř, bude se vám zdát, že tvrdší kalíšek vás tlačí do močáku a tak máte tendenci chodit častěji na malou stranu.

Další negativum: obtížnější vyjímání kalíšku, v případě, že se ho snažíte vyjmout pomoc í odstranění podtlaku, který vznikl při zavedení. V případě používání Classic kalíšků, tak doporučuji používat vnitřní svalstvo, jako když jdete na velkou stranu. Kalíšek tak bez problému „vytlačíte“ až na úplný kraj poševního vchodu, že ho bez problému vyndáte, vyprázdníte, vyčistíte a znovu v pohodě zavedete. Nejdůležitější je, se vůbec nestresovat. Jakmile zpanikaříte, tak se vám sevřou vnitřní svaly a kalíšek tak opravdu nevyndáte. Kalíšek se ve vás nemá kde ztratit. Prostě se uvolněte a zatlačte.

Přeji úspěšnou volbu toho pravého.

Zuzana - YUUKI