Czech-Mex YUUKI team

Jak víte, tak s kalíšky jsme začali již na konci roku 2007. Jsem jejich velká propagátorka a jasně že i uživatelka. Neumím si představit již měsíční cyklus bez tohoto výrobku. Také jsem vyzkoušela menstruační kalhotky a po pár použití musím uznat, že je to fajn doplněk ke kalíšku, když chcete mít jistotu při sportu, že vše těsní, jak má.

Stále říkáme, že menstruační kalíšek nás v ničem neomezuje a nelimituje. Tím máme na mysli cestování, běžné aktivity a hlavně i sportování.

Sídlíme v České republice a další velkou společnost máme v Mexiku. Protože jsme tam akorát pracovně jeli, tak jsme se rozhodli, že uděláme Czech-Mex YUUKI team a zúčastníme se oficiálního závodu Ironman 70,3 na Cozumelu. https://www.ironman.com/im703-cozumel A protože jsme spíše hobby sporťáci, tak jsme se přihlásili do kategorie štafet. Pokud netušíte, o jaký závod se jedná, tak je to triatlon. Kdy jeden z nás poplave 1,5 km v moři, druhý pojede na kole 90 km a já poběžím ½ maratonu, tedy 21 km.

A proč to říkám…. Když se podívám do mého menstruačního kalendáře, tak vidím, že závod vychází přesně na mé dny. Ne, že bych z toho byla nějak odvařená, ale co…. Na každý den je řešení. Vždyť celá léta potvrzuji, že nejsme s kalíškem nijak limitovány. A protože se nechceme při závodě nějak extra trápit, tak tréninkovou přípravu jsme již začali začátkem tohoto roku. No, bolet to bude určitě, ale snad si užijeme tamní sportovní atmosféru a nebudeme muset myslet na to, že jsme něco v přípravě zbytečně podcenili.

Sportovně jsme si to rozhodili následovně. David, protože žije v Mexiku, tak pojede na kole. Pro nás je to jednodušší, protože nemusíme kolo tahat s sebou letadlem. Míra, protože je to rozený plavec, tak se půjde na půl hodiny vyplavat do moře a já poběžím. A jak jsem již psala, tak závod vychází akorát na moje dny. Samozřejmě už mám dost zkušeností s kalíškem a sportem, ale nikdy jsem to nemusela řešit při tak velkém závodě. Při tréninku jsem zjistila, že je pro mě lepší Classic (tvrdší) kalíšek, který více odolá pohybům svalů a tak lépe těsní. Takže volba v tomto případě byla jasná. Myslím, že tak to bude pro mě v pohodě. Co bohužel musím vždy řešit, jsou bolesti břicha a nohou. Hlavně v první dny menstruace, ale to nijak moc neovlivním. V tomto případě doufám, že závodní adrenalin toto přebije a já si budu moci užít daný závod na plno.

Proto nyní jen požádám o držení pěstí. Závod se pojede 25.9.2022 na Cozumelu.

O tom jak si povedeme a jak jsem si užila běh s YUUKI kalíškem povyprávím hned po akci. J

Náš tým: David, Míra, Zuzka