Používání očních stínů

Používání očních stínů může být zpočátku trochu náročné, ale pokud budete postupovat krok za krokem, brzy se stanete expertkou na líčení očí. Zde je několik tipů, jak správně používat oční stíny:

1. Příprava očních víček: Před aplikací očních stínů je důležité připravit pokožku očních víček. Naneste na víčka primer nebo make-upovou bázi, aby se stíny držely lépe a vydržely déle.
2. Výběr očních stínů: Vyberte si barvy očních stínů, které se budou hodit k vaší pleti. Většinou se doporučuje používat alespoň tři odstíny stínu: tmavý, střední a světlý.
3. Aplikace tmavšího stínu: Začněte aplikací tmavšího stínu na vnější části víčka a směřujte směrem k vnitřnímu koutku. Použijte malý štětec a nanášejte stín jemnými pohyby, dokud nebudete spokojeni s intenzitou.
4. Aplikace středního stínu: Naneste střední stín na střední část očního víčka, tím pomůžete vytvořit přechody mezi tmavým a světlým stínem.
5. Aplikace světlejšího stínu: Nakonec naneste světlejší stín na vnitřní část očního víčka, abyste vytvořili iluzi větších očí.
6. Sestavení celkového looku: Pokud chcete, můžete aplikovat i další barvy, aby se vaše oči vynořily a vytvořily dramatický look. Nezapomeňte také doladit celkový vzhled s řasenkou a dalšími doplňky.
7. Čištění a odstranění líčidel: Po použití očních stínů je důležité odlíčit oči. Použijte odlíčení speciálně určené pro oční líčidla a opatrně odstraňte veškerý make-up.

Image 1

Pamatujte, že používání očních stínů je umění a trénink dělá mistra! Snažte se experimentovat s různými barvami a technikami, abyste našli ten správný look pro vás.