Proč YUUKI a kdo je Yuuki

Naše milé čtenářky, dneska bych vám chtěla vyprávět, jak vlastně vznikl název našich menstruačních kalíšků a taky proč jsme se rozhodli dát stejné jméno naší fenečce, kterou jsme si vzali z útulku a dost možná jí zachránili, minimálně však zpříjemnili život

Jak tedy vznikl název YUUKI? Zkusme se společně zamyslet nad tvarem písmenek Y a U, nepřipomínají vám něco? Ano, klidně by to mohly být kalíšky. No a když jsme pak zjistili, že YUU znamená v japonštině jemnost a celý název YUUKI je v překladu naděje, záře nebo ŽIVOT, bylo jasno. Vždyť právě s menstruačními kalíšky dáváme naději přírodě, která přece má právo na lepší zacházení. Podle nás je úplně zbytečné, že na českých skládkách končí každý rok 6700 tun vložek a tamponů, když každé z nás stačí jeden jediný menstruační kalíšek na několik let.

No a jako by se kruh uzavíral, říkali jsme si s manželem, že bychom mohli pomoct nějakému zvířátku se špatným osudem. A asi vesmír tak tomu chtěl, že jsme se v roce 2019 v jičínském Útulek pro psy Jičín útulku potkali s asi šestiletou fenkou shiba inu. Tato rasa pochází právě z Japonska, stejně jako název našich kalíšků. Byla to už pátá fenka stejné rasy za poslední dva roky. Tito krásní psi jsou využíváni v množírnách na tvorbu štěňat a jakmile přestanou být užitečné, nemilosrdní majitelé toužící jen po zisku je klidně vyhodí jako nepohodlný odpad.

Image 1

Naší Yuuki, jak jsme fenečku bez debat pojmenovali, našli ve škarpě a má za sebou asi strašné chvíle. Asi právě proto je stále velmi bázlivá a nedůvěřivá k mužům. Přestože má plno zdravotních neduhů, které jí zůstanou do konce života (špatně narostlá páteř, pootočená pánev, amputovaný prst na zadní tlapce z důvodu rozpadu kosti, alergie na roztoče, plísně, nutná speciální strava na kontrolu zažívání), naše Yuuki nám za péči a lásku děkuje každý den svým vděčným pohledem a my jsme nikdy ani na moment nezalitovali, že jsme si ji vzali.

Jak vypadala při nálezu

Image 2

A šťastný psík dnes

Image 3

Tak to byl můj dneska trošku osobnější příběh, abych vás, moje milé čtenářky, zasvětila do našeho názvu a vysvětlila jméno naší chlupaté lásky.

Za krásné fotky děkujeme AZ fotky

Mějte se krásně! Vaše Zuzka