Vyměňte nepohodlné tampóny a vložky za menstruační kalíšek

Chcete se cítit dobře i během svých dnů? Sáhněte po menstruačním kalíšku a užívejte si každý den naplno. 98 % žen, které kalíšek vyzkoušely, by se k vložkám a tamponům už nevrátily.

Hlavní výhody kalíšku

·         Pohodlí a svoboda – naprostý komfort při cestování, sportu a dalších aktivitách

·         Bezpečnost – bez rizika infekce, alergické reakce nebo syndromu toxického šoku

·         Spolehlivost – bez obav z protečení a nepříjemného zápachu

·         Úspora peněz – není potřeba dokola kupovat hygienické potřeby, počáteční investice se vrátí do 5-8 měsíců

·         Dlouhá životnost – při správném používání vydrží 5 až 15 let

·         Ekologičnost – jeden kalíšek nahradí tisíce jednorázových vložek a tampónů

Jak kalíšek funguje?

Princip je jednoduchý – kalíšek vložíte do pochvy, kde se rozprostře a zachytává menstruační krev. Kalíšekuvnitř drží a nehýbe se, svírají ho poševní svaly a slabý podtlak. Jakmile je potřeba, kalíšek zatáhnutím za spodní část vyndáte, opláchnete a znovu zavedete.

Kalíšek vyrábíme ze zdravotnického silikonu nejvyšší kvality. Hladký povrch kalíšku je sice dražší, ale hygieničtější. Kalíšek Yuuki neobsahuje barviva ani ftaláty a je zdravotně nezávadný, což dokládáme i veřejnými certifikáty.

Zavádění a výměna kalíšku

Používání kalíšku je po troše trpělivosti při prvních zaváděních pohodlné a rychlé. Nejzákladnějším pravidlem je být uvolněná, pak stačí kalíšek přeložit a v podřepu zavést. Po zavedení si najde to správné místo sám. Chce to trochu cviku a uvidíte, že to není nic složitého.

Každá z nás to má jinak, ale kalíšek by vám měl v pohodě vydržet od 3 do 10 hodin. Při silnějších dnech vyprazdňujte kalíšek častěji, u slabé menstruace může vydržet až 12 hodin. Při výměně kalíšek omyjte vodou a znovu zaveďte.

Možná teď přemýšlíte, jak vyměnit kalíšek, když jste na cestách a toaleta s umyvadlem je v nedohlednu. Vezměte si s sebou láhev s vodou a kalíšek opláchněte, případně otřete toaletním papírem či vlhčeným ubrouskem. Nezapomeňte ale kalíšek umýt hned, jak to půjde.

Než začnete kalíšek používat, mrkněte na náš podrobný návod.

Jakou velikost vybrat?

Kalíšky označujeme čísly 1 (menší) a 2 (větší). Dívkám a ženám před porodem doporučujeme menší kalíšek. Ženám po porodu nebo při pravidelném sexuálním styku a ženám nad 28 let bude vyhovovat větší kalíšek.

Přesnou velikost kalíšku nejde určit, každá jsme jiná. Pokud si nejste jistá, zvolte větší kalíšek. Když bude příliš velký, můžete si ho nechat na později a koupit menší. Pro lepší představu si porovnejte rozměry kalíšků.

Ať už zvolíte kalíšek menší, nebo větší, nemusíte mít strach, že se budete cítit nekomfortně a že vás kalíšek bude tlačit. Většina našich zákaznic je překvapená, jak je pohodlný a vůbec o něm nevědí. Nejtěžší je překonat zbytečné obavy a předsudky.

Pozor na správnou tvrdost

A protože jsme každá opravdu jiná, nabízíme jako první na trhu kalíšky nejen ve dvou velikostech, ale i v různých variantách tvrdosti silikonu, tzv. shore. Je jen na vás, jakou si zvolíte:

●     Classic – tvrdší kalíšky s tvrdostí 60 používají sportovní ženy se zpevněným pánevním dnem. Pokud jste hodně citlivá na močový měchýř, nemusí vám vyhovovat. Na druhou stranu se s nimi snadněji manipuluje, což vám může pomoct především ze začátku.

●     Soft – měkčí kalíšky s tvrdostí 40 jsme přidali na žádost našich zákaznic. Jsou ideální pro citlivější ženy, kterým může tvrdší kalíšek vadit při vyndávání. Řada Rainbow má dokonce tvrdost jen 35.

K čemu slouží dírky a stopka?

Na našich kalíšcích najdete ve vrchní části čtyři šikmé dírky a zespodu dlouhou stopku. Obojí je pro pohodlné používání kalíšku důležité.

Dírky slouží k tomu, aby se kalíšek při zavedení správně otevřel a vznikl podtlak. Jestliže se kalíšek přeplní až po dírky, začne tekutina dírkami protékat. Šikmé dírky jsou u kalíšku nejlepším řešením, protože na rozdíl od kalíšku s klasickými dírkami trvá protečení o trochu déle. Tekutina totiž musí překonat delší dráhu.

Díky stopce kalíšek snadno uchopíte a za spodní část vytáhnete. S dlouhou stopkou se oproti jiným tvarům (např. kuličkám) dobře manipuluje. Časem ji můžete zastřihnout na délku, která vám bude vyhovovat. Stopka kalíšku je dutá a dokonalé čištění může být někdy oříškem, je ale poddajnější a měkčí než stopka plná.

Údržba kalíšku

Důležité je udržovat kalíšek čistý a pravidelně ho dezinfikovat. Při používání byste měla kalíšek denně mýt teplou vodou a neparfémovaným mýdlem. Dbejte také na čištění otvorů v kalíšku, nejlépe je vyčistíte úzkým kartáčkem.

Před začátkem každé menstruace je potřeba kalíšek 5-10 minut vyvařit. K pohodlné dezinfekci doma i na cestách použijte náš unikátní Infuser Box. Po očištění a sterilizaci kalíšek uložte do čistého látkového sáčku, nebo prodyšné krabičky.

Proč kalíšek od Yuuki?

Unikátní vlastností kalíšku Yuuki je vnitřní kroužek, který zabraňuje rozlití krve při vyjímání a manipulaci s kalíškem. Velkou výhodou kalíšku je možnost kombinovat velikost a tvrdost za příznivou cenu.

Aby byly vaše dny veselejší, kromě průhledného kalíšku tvoříme limitované edice barevných kalíšků. Mixujeme barvy oceánu a mořských vod, duhové a národní barvy tak, že je každý kalíšek jedinečný.

Ke kalíškům přidáváme originální a praktický obal (Infuser box) – slouží zároveň jako dezinfekční krabička. K odlišení obalů kamarádek nejen na cestách máme připravené i vlastní hologramy.

Chci to vyzkoušet

Máte pochybnosti? Chtěla byste se na něco zeptat? Možná najdete odpověď v častých dotazech, ale klidně se nám ozvěte.