Zavádění kalíšku

Používání kalíšku je po troše trpělivosti při prvních zaváděních pohodlné a rychlé. Připravili jsme pro vás tipy, které vám vaše začátky s kalíškem usnadní.

Před prvním použitím

Předtím, než si kalíšek dostatečně vyzkoušíte, nestříhejte prodloužené zakončení - stopku, která slouží k lepšímu uchopení při vyndávání. Po odzkoušení můžete (ale nemusíte), postupně stopku zkrátit na délku, která vám vyhovuje, nebo úplně ustřihnout.

Dezinfekce

Je důležité, abyste před každým začátkem menstruačního cyklu svůj kalíšek Yuuki vyvařila ve vroucí vodě po dobu 5 minut. Tím se zbavíte všech bakterií, které se na kalíšek v průběhu jeho skladování dostaly.

Dávejte si pozor na dostatek vody v nádobě, kde kalíšek vyvařujete. Je nutné, aby celý kalíšek byl ponořený do vody, aby se předešlo jeho deformaci.

Zavádění

  • 1. Před vlastním zavedením si umyjte ruce a kalíšek přeložte.
  • 2. Najděte si nejpohodlnější polohu. Převážně to je podřep.
  • 3. Přeložený kalíšek vložte do pochvy, tak aby dno kalíšku bylo cca 1 cm od poševního vchodu.
  • 4. Po vložení se kalíšek rozvine a přilne k poševní stěně.
  • 5. Rozvinutí kalíšku zjistíte jeho mírným pootočením nebo obkroužením prstem kolem něj.

Tip: Lépe se kalíšek zavádí mokrý nebo můžete použít lubrikační gel, který je založený na vodní bázi.

Image 1

Je možné, že po prvních zavedeních bude kalíšek protékat, protože okraj kalíšku zcela nedolehnul k poševní stěně. Nepodléhejte panice. Je to zcela běžné a každá žena si musí osvojit způsob zavedení, který jí vyhovuje. Uvidíte, že se ta trocha trpělivosti vyplatí.

Image 3

Vyjmutí kalíšku

U každé ženy je síla menstruace jiná, proto vyjmutí kalíšku není možné přesně určit. Ale obvyklý cyklus vyprázdnění kalíšku se pohybuje mezi 4 - 8 hodinami. U slabé menstruace dokonce až 12 hodin.

  • 1. Vyjmutí kalíšku je snažší provádět opět v podřepu.
  • 2. Chytněte vyztužené dno kalíšku za vroubky nebo za prodloužený konec a opatrně vyjměte. Při vyndávání si můžete pomáhat stažením poševních svalů.
  • 3. Kalíšek opláchněte vodou a znova aplikujte.

Pokud chcete kalíšek umýt mýdlem, používejte pouze neutrální prostředky k tomuto účelu určené. Pokud víte, že nebudete mít přístup k vodě na vypláchnutí, je dobré si vzít malou láhev s vodou s sebou na toaletu a opláchnout zde. Kalíšek můžete opatrně vytřít papírovým kapesníkem.

Nezapomínejte: Nejen při vašich dnech je potřeba dodržovat správnou hygienu vašich intimních partií. Předejdete tak nepříjemným infekcím a mykózám.

https://vibratory.net/magazin/jak-pecovat-o-vaginu-vaginalni-mykoza-infekce-lecba/

Infuser box - desinfekční krabička

Na obrázku je znázorněný postup pro použití desinfekčního boxu - INFUSER BOXu.


Image 2