Menstruační kalíšek CLASSIC

Moderní dámská hygienická pomůcka, která vám zajistí naprostý komfort během vaší menstruace. Kalíšek Classic je vyrobený z tvrdšího silikonu (shore 60) a je s ním jednodušší manipulace - snadno se po zavedení otevře a také drží tvar, když ho vyndáváte. Hodí se hlavně pro sportovní ženy se zpevněným pánevním dnem. Můžete si vybrat ze dvou velikostí - větší a menší.   

Obsah balení

 • jeden menstruační kalíšek CLASSIC (větší nebo menší - dle Vašeho výběru),
 • desinfekční krabičku INFUSER BOX,
 • obal s návodem.
Skladem
Doba dodání do 5 pracovních dní
Vyberte si variantu
č. 1 - menší kalíšek (vhodný pro ženy před porodem)
č. 2 - větší kalíšek (vhodný pro ženy po porodu)
399 Kč

Kalíšek Classic patří mezi nejtvrdší kalíšky na trhu.


KE STAŽENÍ
Návod na zavedení kalíšku ke stažení ZDE (.pdf - 1,50 MB )
5,0
Hodnotilo 16 uživatelů
5
16×
4
3
2
1
Spokojenost se vsim :-) dekuji
 • Super cena, velikost, rychlost dodani, funkcnost. Zkratka spokojenost. Dekuji
 • ekologické
 • hygienické
 • chvíli trvá, než si člověk zvykne
Skvělý produkt, bohužel na první pokus špatná velikost
 • tvrdost sedí a při sportu bez problémů, s produktem jsem velice spokojená
 • špatně odhadnutelná velikost
Nemám výhrady. Oceňuji, že se jedná o český výrobek. Pěkně sepsaný návod.
Naprostá spokojenost s výrobkem a jeho používáním!
Nejlepší věc!! Kdo ještě zvažuje, ať neváhá! Po pěti letech jsem se rozhodla, že nastal čas obměny. Koupila kalíšek od českého výrobce a zjistila, že jejich malá velikost je mi velká. Než jsem našla Yuuki (ne všichni výrobci totiž udávají rozměry), nastalo už zapomenuté období bez kalíšku, kdy mi zase začínalo být dost nepříjemno a vracely se i bolesti během menstruace. Takže díky Yuuki! Jsem zase kalíšnice a jsem na to stále hrdá!
 • Nejlepší nejlepší!
 • Zapomemete, že máte zrovna menstruaci. Nic cítíte. Nic nevadí.
 • Setkala jsem se s názorem, že je to nechutné (od ženy samozřejmě). Ale za co pak považuje tampony a hlavně vložky jsem se už nedozvěděla...
 • Chce to praxi ;) Samotnou mě překvapilo, jestli není moc tuhý, ale už napodruhé mi to ani nepřišlo.
 • Škoda, že není taky v duhové z toho tužšího silikonu.
Největším překvapením pro mě bylo, že ačkoliv jsem chtěla neustále něco kontrolovat, prověřovat a raději se moc ani nehýbat, nic špatného se nestalo, kalíšek fungoval skvěle. Zavádění chtělo trochu cviku, ale velmi rychle jsem pochopila systém. Za mě supr a k běžným menstruačním výrobkům se už nevrátím.
 • drží na místě
 • nesune se
 • v jednoduchosti je síla 😉
 • Prvních pár zavedení jste nesví...ale brzy se to poddá a je po problémech.
Super, super a super. Používám ho leta a budu ho používat pořád. Už jsem ho doporučila i sestře a neteři. Obě už nepoužívají nic jiného ☺️
Výborná pomůcka! Zařadím se k zástupu žen, které o existenci kalíšku věděly už dlouho, ale váhaly s nákupem a teď si klepou na čelo, že ho nekoupily už dávno :-) Mně rozhodování trvalo tak dlouho, protože jsem se vzhledem ke svému věku nemohla rozhodnout, jakou velikost. Nakonec jsem se těsně před svými 29. narozeninami a před porodem, po shlédnutí spousty videí na youtubu a přečtení recenzí (kterých ale moc není) a zjištění, že jsou i různé tvrdosti, rozhodla pro Yuuki Classic small. A dobře jsem udělala, jsem opravdu moc spokojená. Trošku se rozepíšu a budu doufat, že to snad někomu pomůže. Je mi 29, což je ten věk, kdy se podle většiny výrobců má přecházet na větší velikost, i když žena nerodila. Neměla jsem ale pocit, že bych potřebovala velký, a narazila jsem i na recenze starší ženy, které, tuším i po porodu, vyhovovala velikost small. Roli při mém výběru hrálo také to, že kalíšky Yuuki jsou údajně v dané kategorii velikostí z těch největších. Co se týče tvrdosti, celkem cvičím a chtěla jsem kalíšek spolehlivý i na sport, proto jsem volila tvrdší. Mám za sebou 3 periody používání, takže si na kalíšek stále zvykám. Za tu dobu jsem však nepoužila jediný tampon ani vložku, jen občas nějakou slipovku. Kalíšek mi ani jednou neprotekl, nestala se mi žádná nehoda a v noci se nebojím s ním spát jen tak na volno, bez dalšího jištění. Zavádění je někdy náročnější, snažím se ho dávat hlouběji, aby mi nevadila stopka, kterou zatím nechci zkracovat. Takže na veřejném wc bych to dělala nerada, ale ono ani není potřeba, protože kalíšek mi půl dne bez problému vydrží. Hlavně je potřeba vždy pořádně zkontrolovat, jestli je zavedený správně. Pak funguje skvěle a ani ho většinou necítím. Ve výsledku si připadám mnohem komfortněji než s tamponem.
 • spolehlivá ochrana, i v noci a při sportu
 • ekologické
 • snad ekonomické, to se uvidí, jak dlouho mi vydrží :-)
 • pojme víc krve než tampon, může být zavedený déle a stačí jej tedy měnit doma
 • netrčí otravná šňůrka
 • oceňuji kelímek na vyvařování v mikrovlnce, je to jednoduché a praktické, i na uchovávání/převoz a také na odložení kalíšku během sprchy
 • pro mě opravdu velmi komfortní, bez nutnosti používání tamponů, nebo ještě hůř vložek
 • zavádění mi trvá déle, než tampon, je potřeba to natrénovat
 • vyndávání někdy také náročnější
 • ...ale to se natrénuje! nejsou to skutečné zápory
 • čirá barva se brzy zabarví, ale s tím se počítá a ničemu to nevadí
Yuuki je muj prvni menstruacni kalisek. Po precteni instrukci se mi kalisek podaril zavest dobre hned napoprve. Jsem spokojena, vyhovuje mi i se mi s nim dobre manipuluje. +++ Spokojenost --- Nemam zadne pripominky
Yuuki je muj prvni menstruacni kalisek. Po precteni instrukci se mi kalisek podaril zavest dobre hned napoprve. Jsem spokojena, vyhovuje mi i se mi s nim dobre manipuluje.
 • Spokojenost
 • Nemam zadne pripominky
kupovala jsem již podruhé, jsem spokojena a jsem ráda že jsem se před cca 7 lety rozhodla používat kalíšek (také jsem kupovala yuuki)
kupovala jsem již podruhé, jsem spokojena a jsem ráda že jsem se před cca 7 lety rozhodla používat kalíšek (také jsem kupovala yuuki)
Yuuki je můj první menstruační kalíšek, takže nemám možnost srovnání. Navíc mám za sebou jen jednu menstruaci. Párkrát kalíšek protekl, ale to se domnívám do budoucna s dalšími zkušenostmi vymizí. Díky
Yuuki je můj první menstruační kalíšek, takže nemám možnost srovnání. Navíc mám za sebou jen jednu menstruaci. Párkrát kalíšek protekl, ale to se domnívám do budoucna s dalšími zkušenostmi vymizí. Díky
Velice spokojena, mam uz druhy.
Velice spokojena,mam uz druhy.
Jaké velikosti jsou k dispozici a který bych si měla objednat?

Kalíšky Yuuki nabízíme ve dvou velikostech:

 • č. 1 - malý (dívky a ženy před porodem a do 28 let),
 • č. 2 - velký (ženy po porodu, pro ženy mající pravidelný sexuální život a pro ženy nad 28 let).

Rozdíl mezi nimi je jedním z největších v porovnání s ostatními výrobci. Většina společností nabízí dvě velikosti.

Více informací najdete v článku "Jak vybrat velikost kalíšku".

Image 0

Jak často musím kalíšek vyprazdňovat?

Záleží na vaší menstruaci, každá žena ji má jinak silnou. Pokud ji máte průměrnou až silnou, kalíšek by měl být v pohodě od 3 do 10 hodin. S velmi slabou menstruací až 12 hodin. Při silnějších dnech vyprazdňujte kalíšek častěji.

Pokud jste již vyzkoušela velký kalíšek a musíte ho vyprazdňovat každé 3 hodiny, máte extrémně silnou periodu. Nemusí to znamenat žádný problém, ale zkuste si o tom promluvit s vaším lékařem. Jsou prostředky, které pomáhají kontrolovat velmi silnou menstruaci.


Návody

Používání kalíšku je po troše trpělivosti při prvních zaváděních pohodlné a rychlé. Připravili jsme pro vás tipy, které vám vaše začátky s kalíškem usnadní.

Návody

Rozhodla jste se, že vyzkoušíte menstruační kalíšek, ale nejste si jistá, jaká velikost je pro vás ideální? Poradíme vám.

Napsali o nás

Milé ženy, chci se s vámi podělit o něco velmi cenného. O moji zkušenost s tím, o čem se moc nemluví a nepíše. A je to velká škoda! Protože by to spoustě žen změnilo to nepříjemné období, co přijde každý měsíc. Stejně jako se to stalo mě. Hlavní věcí, kterou mi kalíšek dal, a poselství, které chci předat dál, je SVOBODA!

Novinky

Možná jste přemýšlela nad tím, z jakého materiálu je kalíšek vyrobený. Prozradíme vám, že to je vysoce kvalitní lékařský silikon. Chcete se o něm dozvědět víc?

Blogerka Ladybird

Milé ženy, chci se s vámi podělit o něco velmi cenného. O moji zkušenost s tím, o čem se moc nemluví a nepíše. A je to velká škoda! Protože by to spoustě žen změnilo to nepříjemné období, co přijde každý měsíc. Stejně jako se to stalo mě. Hlavní věcí, kterou mi kalíšek dal, a poselství, které chci předat dál, je SVOBODA!   Přečtěte si celý příběh Ladybird - "Proč a jak jsem vybírala".