MIX - dva menstruační kalíšky SOFT (menší + větší)

Set moderních dámských hygienických pomůcek, díky kterým si užijete naprosté pohodlí během své menstruace. V tomto výhodném balení získáváte dva měkčí kalíšky Soft vhodné pro citlivější ženy - jeden menší a jeden větší.  

Obsah balení

 • dva menstruační kalíšky SOFT (1x menší, 1x větší),
 • desinfekční krabičku INFUSER BOX,
 • obal s návodem.
Skladem
Doba dodání do 5 pracovních dní
599 Kč
4,9
Hodnotilo 15 uživatelů
5
13×
4
3
2
1
Jednoznačně super.
Skele
 • Senzační vynález
 • Zadne
Maximální pohodlí i při menstruaci. Už žádné omezování koupání a trpění v létě při bolestech břicha z tamponu. Přemýšlela jsem nad ním rok a lituji, že jsem tak dlouho čekala.
příjemná a rychlá komunikace se zákaznickým oddělením, oba kalíšky mi vyhovují, snadné a pohodlné :-)
Když jsem tuhle záležitost objevila, nedovedla jsem si představit, jak to funguje, tak jsem si kalíšky objednala na vyzkoušení. Musím konstatovat, že je to dobrý nápad, jak mít klid a čistotu během menstruace. Samozřejmě jsem potřebovala trochu tréninku při zavádění a vyjímání kalíšku. Nepoužívám ho zatím ani po celou dobu, jen v nejsilnější dny. Musím si na něj zvyknout, je to prostě něco úplně jiného. Rozhodně se řadím spíš k citlivějším ženám, které nerady používají třeba i tampony, takže jsem zvolila variantu soft. Přestože mám za sebou dva porody, dokážu používat jen ten menší, protože i ten mi přijde dostatečně velký. První dny je krvácení velmi silné a stejně se kalíšek nikdy nenaplnil na max.
 • Hodnotím jako praktický a převratný nápad dámské hygieny.
 • Pro citlivější typy žen to může být zpočátku trochu nepříjemné, ale dá se na to rychle zvyknout a pozitiva rozhodně převažují.
Jsem rada, ze jsem se rozhodla do toho jit. Pocatecni nezdary je treba prekonat a nevzdat to, ale kdyz clovek prijde na ten spravny zpusob, je to opravdu skvela vec 😉
 • Super pomocnik pri velmi silne menstruaci.
 • Zadne jsem zatim nenasla 😉
Celkově hodnotím kladně.
 • Super materiál, akorát velikosti (většinou stačí menší velikost), pocitově o kalíšku téměř nevím (na rozdíl od tampónu).
 • Záporem byl počáteční problém při vyndání kalíšku, který jsem ale za dva měsíce překonala. Nevýhodou je výměna kalíšku např. v přírodě - bez umyvadla. A asi největším záporem pro mě bylo, že jsem kalíšek správně zavedla a protékal (i když nebyl naplněný, okamžitě protékal), toto se mi stalo dvakrát...doteď nevím, co bylo špatně, musela jsem ho vyndat a znovu zavést.
od prvního dne jen pěji ódy, kalíšky jsou prostě úžasné :) jediné, čeho lituji, je, že jsem si je nepořídila už dřív!
 • snadné použití, příjemný materiál, eko
 • žádné
od prvního dne jen pěji ódy, kalíšky jsou prostě úžasné :) jediné, čeho lituji, je, že jsem si je nepořídila už dřív! +++ snadné použití, příjemný materiál, eko --- žádné
trochu cviku a použití je jednoduché
trochu cviku a použití je jednoduché
Jsem spokojena.
 • Výborný materiál,tvar a ekologická stránka
 • I přes veškerou snahu stále v malém množství protéká-ale může to být moje vina(3 porody a možná i špatné
 • zavádění). Řeším to slipovou vložkou.
Jsem spokojena. +++ Výborný materiál,tvar a ekologická stránka --- I přes veškerou snahu stále v malém množství protéká-ale může to být moje vina(3 porody a možná i špatné zavádění).Řeším to slipovou vložkou.
Kalíšek splnil mé očekávání a za nic bych ho nevymněnila.Ani nevím, že nějaká menstruace probíhá.Určitě doporučuji.
 • Jednoduché použití, bezproblémové zavádění, údržba též bez problémů.
 • Nic konkrétního mě nenapadá.
Kalíšek splnil mé očekávání a za nic bych ho nevymněnila.Ani nevím, že nějaká menstruace probíhá.Určitě doporučuji. +++ Jednoduché použití, bezproblémové zavádění, údržba též bez problémů. --- Nic konkrétního mě nenapadá.
Po třetím cyklu s kalíškama už nechci nikdy jinak!
Po třetím cyklu s kalíškama už nechci nikdy jinak!
Splnilo mé očekávání,dekuji --- Žádné
Splnilo mé očekávání,dekuji
 • Žádné
Z kalíšku jsem nadšená já i moje kamarádka
 • žádné nehody, volnost pohybu, ekologie, finanční úspora,
Z kalíšku jsem nadšená já i moje kamarádka +++ žádné nehody, volnost pohybu, ekologie, finanční úspora,
Jaké velikosti jsou k dispozici a který bych si měla objednat?

Kalíšky Yuuki nabízíme ve dvou velikostech:

 • č. 1 - malý (dívky a ženy před porodem a do 28 let),
 • č. 2 - velký (ženy po porodu, pro ženy mající pravidelný sexuální život a pro ženy nad 28 let).

Rozdíl mezi nimi je jedním z největších v porovnání s ostatními výrobci. Většina společností nabízí dvě velikosti.

Více informací najdete v článku "Jak vybrat velikost kalíšku".

Image 0

Jaká je životnost kalíšku?

Kalíšky Yuuki jsou vyrobené z lékařského silikonu, který má životnost 5 - 15 let, záleží tedy na manipulaci, a jak se o kalíšek budete starat. Důležité je před každou menstruací kalíšek vyvařit. Kalíšek je ze stejného silikonu, který se implantuje do lidského těla během různých operací. Některé společnosti doporučují výměnu jednou za rok, ale jestli dodržujete instrukce k zacházení, není to nutné.

Jak často musím kalíšek vyprazdňovat?

Záleží na vaší menstruaci, každá žena ji má jinak silnou. Pokud ji máte průměrnou až silnou, kalíšek by měl být v pohodě od 3 do 10 hodin. S velmi slabou menstruací až 12 hodin. Při silnějších dnech vyprazdňujte kalíšek častěji.

Pokud jste již vyzkoušela velký kalíšek a musíte ho vyprazdňovat každé 3 hodiny, máte extrémně silnou periodu. Nemusí to znamenat žádný problém, ale zkuste si o tom promluvit s vaším lékařem. Jsou prostředky, které pomáhají kontrolovat velmi silnou menstruaci.


Jak poznám, že je kalíšek ve správné pozici a utěsněný?

Jednoduše, nevkládejte kalíšek přímo vzhůru, pochva směřuje ke konečníku, kalíšek tedy naklánějte tímto směrem. Pro kontrolu, jestli je utěsněný, uchopte stopku a zkuste jím pootočit a případně přejet prstem po hraně, abyste se ujistila, že je v oválném tvaru.

Pokud jde kalíškem otočit, tak k utěsnění nedošlo. Zkuste s ním opatrně pohnout nahoru a dolů. Mělo by se tam dostat trochu vzduchu, který pomůže kalíšek utěsnit.

Návody

Používání kalíšku je po troše trpělivosti při prvních zaváděních pohodlné a rychlé. Připravili jsme pro vás tipy, které vám vaše začátky s kalíškem usnadní.

Návody

Rozhodla jste se, že vyzkoušíte menstruační kalíšek, ale nejste si jistá, jaká velikost je pro vás ideální? Poradíme vám.

Napsali o nás

Milé ženy, chci se s vámi podělit o něco velmi cenného. O moji zkušenost s tím, o čem se moc nemluví a nepíše. A je to velká škoda! Protože by to spoustě žen změnilo to nepříjemné období, co přijde každý měsíc. Stejně jako se to stalo mě. Hlavní věcí, kterou mi kalíšek dal, a poselství, které chci předat dál, je SVOBODA!

Kateřina Š.

Přidávám pochvalnou recenzi! Po 3/4 roce už vím, že bych neměnila. Sice chvíli trvalo, než jsem přišla na to "jak", ale nyní už vše funguje k plné spokojenosti. Jen škoda, že jsem nezačla dřív, než teď - na stará kolena :- ) Navíc mám dojem, že se samotný proces i výrazně zkrátil. Za mě samé plusy!